
14-11-2016 De Surinaamse Krant/de Ware Tijd
De politie moest maandagochtend 14 november 2016, weer uitrukken om een barricade van de weg naar de Rosebel-goudmijn op te heffen. De autowrakken waren waarschijnlijk door een boze groep bewoners van Nieuw Koffiekamp op de weg geplaatst.

Bewoners en gouddelvers van Nieuw Koffiekamp hadden donderdag de weg naar de goudmaatschappij Rosebel Gold Mines/IAmGold op twee plaatsen gebarricadeerd op twee verschillende tijdstippen. Ze waren verhit, omdat ze het niet eens zijn met het terrein dat Rosebel aan hen heeft toegewezen om goud te delven. De politie heeft vandaag geen personen aangehouden, in tegenstelling tot donderdag.
Agenten troffen vanochtend wel drie personen aan bij de wegversperring, maar zij gaven aan dat ze niet betrokken waren geweest bij het opwerpen van de barricade. Ramjiawan: 'De mensen zijn slimmer geworden. Zij hebben de autowrakken op de weg gezet en zijn vertrokken. De politie kan mensen in verzekering stellen, maar we moeten dan wel de personen op heterdaad betrappen of gefundeerde verklaringen hebben.'
Districtscommissaris Kenya Pansa van Brokopondo is vandaag naar de plek van de barricade geweest. Waarschijnlijk zullen de goudzoekers morgen praten met het goudbedrijf. Rosebel Gold MinesIAmGold gaf eerder in een persbericht aan, dat de eis van de actievoerders om toewijzing van gebieden in Roma East voor goudwinning in strijd is met eerdere afspraken. Voor dit gebied kunnen ze niet in aanmerking komen, omdat Rosebel Gold Mines het nodig heeft voor de goudproductie. De multinational is sinds juni aan het mijnen in Roma East.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten